آموزش حسابداری، منابع رایگان و تخصصی

یادگیری حسابداری فرآیندی دشوار و زمان بر است ولی زمانی که تاثیر آن را در رشد و افزایش سطح مهارتی و درآمد خود مشاهده می کنید متوجه خواهید شد که ارزش این همه انرژی و هزینه را داشته است. در این صفحه ابتدا به شما توضیح می دهیم که چرا باید به آموزش حسابداری توجه کنیم و در ادامه منابع آموزشی رایگان و مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

حسابداری چیست؟ اولین قدم را درست بردارید

تعاریف بسیار زیادی برای مفهوم حسابداری ارائه شده است. شاید اولین و ساده ترین بیان این باشد که حسابداری سیستم اطلاعات مالی شرکتها و یا به عبارتی Accounting Information System است یعنی سیستمی که فرآیند شناسایی، اندازه‌گیری و ثبت و گزارشگری اطلاعات اقتصادی برای تصمیم‌گیری‌های آگاهانه به وسیله استفاده‌کنندگان آن اطلاعات فراهم می سازد.

ولی امروزه هدف اصلی حسابداری صرفا ارائه اطلاعات مالی در قالب گزارشات مالی نیست. با گسترش کسب و کارها و توجه دولت ها برای تامین نیاز مالی خود از راه مالیات به شکل های مختلف و توسعه روشهای کسب درآمد در حوزه های فنی و تکنولوژی سیستم حسابداری مفاهیم پیچیده ای را در شناسایی رویدادهای مالی تجربه می‌کند. در نتیجه حسابداری تنها یک اقدام نیست بلکه پروسه ای است که ماحصل آن اطلاعات دقیق جهت شناسایی به موقع و ارائه راهکارهای مناسب جهت تقلیل هزینه افزایش درآمد شرکت است.

پس یادمان باشد که حسابداری هر روز وجه جدیدی از ساختارها را به خود خواهد دید و نیاز به بروز بودن و بروز ماندن در آموزش حسابداری و مالیات شاه کلید موفقیت در حوزه های مالی است، و هدف آکادمی رشد نیز تامین این نیاز به ساده‌ترین شکل ممکن است.

چرا حسابداری بر موفقیت یک کسب و کار تاثیرگذار است؟

حتما مسابقات رالی را دیده باشید؛ تکنیک برنده شدن در پیست مسابقات رالی تنها با داشتن سرعت و تکنیک عکس العمل در مواقع حساس (مانند سرپیچ ها و بهره گیری از شیبهای مسیر) دارد، دقیقا امروزه کسب کارها در رقابتی تنگاتنگ مانند رالی قرار دارند، بخش سرعت مربوط به شناسایی موقعیتهای تولید و ارائه خدمت مدیریت است

و از طرف وجود اطلاعات حسابداری دقیق و به موقع تامین بخش انتخاب تکنیک عمل ها آنها مشخص خواهد کرد، نقاط قوت کسب کار از بصرفه بودن تولید محصول خاص و یا داشتن مزیت رقابتی در ارائه خدمات بخصوصی و نیز شناسایی روش های استفاده از معافیت های مالیاتی و تقلیل پرداخت هزینه های مازاد و برگشت ناپذیر وظیفه امروزه حسابداران در این موفقیت سازمانی است.

نقش حسابداری در مدیریت و هدایت سازمان

امروزه بخش حسابداری مغز متفکر محاسبات و شناسایی فرصتها و ایجاد کننده مزیتهای تولید و ارائه خدمات شرکت هاست.

شغل حسابداری و مالی یک حرفه ارتباطی و تخصصی است ، چرا که هدف آن تامین نیاز جمعی و سازمانی است و هرچقدر حسابدار بتوان مهارت های ارتباطی خود را تقویت کند میتواند جایگاه سازمانی بالاتر و ارزشمندتری کسب کند.

چرا آموزش حسابداری برای همه مفید است؟

وجود قوانین مالیاتی امروزه باعث شده تا آموزش مهارت حسابداری مختص افراد علاقمند و یا دانشپذیران این حوزه نباشد و هر افردی که درآمدی را کسب میکند و با اداره دارایی تعامل دارد ضرورت آموزش حسابداری درک کرده و به جستجوی منابع و دوره های آموزشی آن میپردازد.

آینده این حرفه در ایران دقیقا متناسب با کشورهای توسعه یافته جایگاه والایی را دارد، در کشورهای توسعه یافته حسابداری از جمله 5 شغل پردرآمد محسوب میگردد. که در ایران نیز رفته رفته با اجرای کامل سیستم جامع مالیاتی حسابداری جایگاه واقعی خود را یافته است.

1- بازار کار حسابداری دیگر محدود نیست!

هر کسب و کاری با هدف کسب سود (که خود حاصل تعاملات مالی است) تشکیل میشود، گسترش زیرساخت‌های بانکداری و گمرکی باعث نظارت دقیق دولت به درآمد کسب و کارها شد و این تداخل منافع دولت (به عنوان دریافت کننده) و کسب و کارها (پرداخت کننده مالیات) وجود یک فرد متخصص در حوزه مالی را برای ایجاد تعامل عادلانه در پرداخت مالیات را ضروری میسازد.

تضمین آینده شغلی حسابداری

از طرفی جریمه های سنگین مالیاتی و بیمه و دفاعیات مربوطه و نیز لزوم وجود سوابق شفاف عملیات مالی کسب و کارها برای بهره‌گیری از معافیت‌های مالیاتی وجود حسابداران را بیش از پیش ضروری ساخته است.

2- انتخاب حسابداری متخصص سخت است!

افراد و شرکتهای بسیاری به امر خدمات حسابداری و مالی فعالیت دارند و تشخیص میزان تخصص آنها در رفع مشکلات مالی و مالیاتی کار بسیار دشواری است، جهت شناخت بهتر از میزان مهارت‌های حسابداران نیاز است تا حتی مدیران نیز تا حدودی این مهارت را بیاموزند تا در انتخاب حسابداران و کادر مالی دچار مشکل نشوند.

حسابداری برج دیدبانی کسب و کار است و ضعف این بخش باعث عقب ماندن از رقبا و شاید نابودی کسب و کارهاست از این رو آموزش مفاهیم اولیه حسابداری باعث انتخاب افراد دارای صلاحیت حرفه است.

3- موفقیت در حسابداری کمی زمان بر است!

حسابداران گنجیه اطلاعات کلیدی کسب و کارها هستند، در سیستم تولید (فرمولهای طلائی تولید) و در سیستم بازرگانی (تعاملات تجاری کسب و کار و افرادی که تامین کالا و یا فروش به آنها صورت میگیرد) و … میتوان گفت: شاه کلید هر کسب و کاری در دستان بخش مالی آن است، از همین رو حتی قبل از مهارت کاری حسابداران میزان تعهد و امانت داری آنها برای مدیران مطرح است.

راز موفقیت یک حسابداری

این اطلاعات با اهمیت زمانی برای حسابداران (بخش مالی) و مدیریت مفید است که در جهت راهبری و کوچ کسب و کار برای شناسایی نقاط ضعف (جهت بهبود و یا حذف) و نقاط قوت (جهت تقویت) استفاده گردد.

یک حسابدار زمانی به موفقیت واقعی دست یافته است که امین مدیریت و دلسوز کسب و کار فعال در آن باشد.

جمع بندی

سعی کردیم که در سه بخش و از زوایای مختلف به ضرورت آموزش حسابداری و اخلاق حرفه در این حوزه بپردازیم، با مطالعه این سه بخش متوجه میشویم که آموزش حسابداری صرفا برای افرادی که تمایل به یک فعالیت شغلی در قالب سازمان و یا به صورت مستقل (مشاور مالی و مالیاتی) دارند، محدود نمی‌شود و ضرورت آموزش حسابداری برای مدیران کسب و کار و حتی افرادی که درآمد شخصی دارد و به نحوی با اداره دارایی تعامل دارند ضروریست.

مهارتهای ارتباطی مهم در شغل حسابداری

فرآیند کسب درآمد در شرکت‌ها بسته به نوع و میزان فعالیت متفاوت است، از طرفی ضرورت ارتباط با اداره مالیات مهارت حسابداری را اجتناب نا پذیر ساخته است با توجه به همین دو توصیه نهایی را برای شما داریم.

1- اگر صاحب کسب و کار نوپا و کوچکی هستید حتما تامین هزینه جهت استخدام حسابدار و یا مشاوره مداوم با یک متخصص برای شما سخت باشد توصیه ما این است : کمی زمان بگذارید و خود آموزشهای اولیه را ببینید تا هم هزینه خود را تقلیل دهید و هم در آینده دید بهتری برای استخدام نیروی مالی را داشته باشید.

2- اگر فردی هست که استعداد و توان کسب مهارتهای مالی را دارید با توجه به آینده کسب و کارها در ایران و گسترش روز افزون حوزه مالی یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما مهارت حسابداری است، اگر در کنار آموزش حوزه تخصصی را برای خود در نظر بگیرید و اخلاق حرفه‌ای را نیز رعایت کنید حتما به جایگاه مشاور کوچ مدیریت شده و ارتقا فردی و درآمدی خواهید داشت.

بهترین مرجع برای آموزش حسابداری چیست؟

حسابداری مهارتی گسترده و البته پیچیده است. برای آموزش حسابداری شما باید تکنیک ها و مفاهیم بسیاری را یاد بگیرید. سایت‌های آموزشی و مراجع معتبر به شما کمک میکنند تا دانش خود را این حوزه افزایش داده و تکنیک های مختلفی را فرا بگیرید. ولی اگر عبارت “آموزش حسابداریو یا دوره آموزش حسابداری” را در گوگل جستجو کنید با انبوهی از مقالات و منابع مختلف مواجه خواهید شد که در برخی موارد دارای نواقصی نیز هستند.

تنوع منابع آموزشی و تفاوت گفته‌ها موجب سردرگمی شما خواهد شد، نتیجه این سردرگمی میتواند صرف زمان و هزینه زیاد بدون کسب نتیجه باشد. برای آنکه بتوانید مسیر درستی را در آموزش حسابداری انتخاب کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

1- آموزش حسابداری مقدماتی (آشنایی با اصطلاحات رایج حسابداری)

در هر حوزه تخصصی که وارد بشوید با انبوهی از عبارات و اصطلاحات جدید مواجه خواهید شد، حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای آنکه هنگام مطالعه یک مقاله یا کتاب آموزش حسابداری و مالی دچار سردرگمی نشوید باید این اصطلاحات را بشناسید. برخی از این اصطلاحات مربوط به حسابداری مالی ، حسابداری صنعتی (بهای تمام شده) و استانداردهای حسابداری هستند.

آموزش اصطلاحات پر کاربرد حسابداری

آکادمی رشد مالی  بخشی را به نام واژه نامه حسابداری فراهم کرده است که در آن مهمترین و کاربردی ترین عبارات را به شما معرفی میکند. پیشنهاد میکنیم در قدم اول به واژه نامه حسابداری مراجعه کرده و عبارات و اصطلاحات این حوزه را مرور کنید. هرکجا عبارت جدیدی به گوش شما خورد که معنی آن را نمیدانید مجدد به این بخش مراجعه کرده و جستجو کنید. با این کار حسابداری مقدماتی (مبتدی) را به طور کامل یاد میگیرید و آماده هستید تا وارد مرحله بعد (و مهم تر!) آموزش حسابداری شوید.

2- آموزش حسابداری پیشرفته (مطالعه کتاب های آموزش در حوزه حسابداری) (بزودی)

مطالعه مقالات اینترنتی میتواند تکنیک های جذابی را در حوزه حسابداری و مالی به شما آموزش دهد ولی در این مقالات مسیر یادگیری برای شما مشخص نشده است. بیشتر مقالات آموزش حسابداری تمرکز خود را بر یک حوزه (بازرگانی، تولیدی، خدماتی) یا تکنیک خاص قرار میدهند و برای افرادی که دقیقا در همان مرحله هستند مناسب خواهند بود.

برای شروع یادگیری حسابداری بهترین روش مطالعه کتاب های تخصصی در این حوزه است. زیرا کتاب علاوه بر ارائه محتوای آموزشی مسیر یادگیری را نیز پیش بینی میکند. پیوستگی مطالب و یادگیری منظم موجب میشود که دچار سردرگمی یا تناقض نشوید.

البته دسترسی به کتاب های آموزش حسابداری و تشخیص میزان اعتبار و کارایی آنها کار ساده ای نیست. به همین دلیل در آکادمی رشد مالی فضایی را پیش بینی کرده ایم که در آن به معرفی کتاب های مفید در حوزه حسابداری خواهیم پرداخت. این کتاب ها در دسته بندی های مختلف قرار داده شده و توضیحات مختصری از محتوای آنها در اختیار شما قرار گرفته است. با مراجعه به کتابخانه حسابداری میتوانید به این منابع ارزشمند دسترسی داشته باشید و دانش مالی خود را از مبتدی به حرفه ای برسانید.

کتاب آموزش حسابداری

3- مشاهده مجموعه فیلم‌های آموزش حسابداری (بزودی)

مطالعه مقالات و کتاب های الکترونیکی درک عمیقی از مفاهیم و اصطلاحات حسابداری برای شما فراهم میکند ولی ممکن است موجب شود تا در مسیر یادگیری خود بخش‌هایی از محتوا را فراموش کرده یا از دید شما پنهان بمانند.

برای مرور سریع مفاهیم و استفاده از صدا و تصویر با هدف انتقال سریع اطلاعات، پیشنهاد میکنیم به بخش فیلم آموزش حسابداری (که به زودی بارگزاری آن شروع خوهاد شد) مراجعه نمایید تا ویدئوهای رایگان و اختصاصی را به صورت دسته بندی شده و با ترتیب مشاهده نمایید.

4- شرکت در دوره های آموزش حسابداری (حسابداری مبتدی و حرفه‌ای در عمل)

پس از آنکه دانش اولیه را در حوزه حسابداری کسب کردید با انبوهی از سوالات مواجه خواهید شد. شما به خوبی میدانید که چه کارهایی برای موفقیت در حسابداری لازم است ولی احتمالا نمیدانید که آنها را چطور و در چه زمانی انجام دهید. شرکت در دوره های آموزشی به شما کمک میکند مسیر آزمون و خطا را کوتاه کرده و آنچه قرار است در چند سال و به مرور تجربه کنید در یک ماه یاد بگیرید.

آکادمی رشد مالی مفاهیم و موضوعات مختلف در حوزه حسابداری را طی 12 کارگاه تخصصی به شما آموزش میدهد. پس از پایان این دوره شما میتوانید تمام فعالیت های مرتبط با حسابدار یک شرکت را مدیریت کرده و آموخته های خود را در کار عملی پیاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه دوره جامع آموزش حسابداری مراجعه نمایید.

دوره جامع آموزش حسابداری - مسیر حسابداری - آکادمی رشد مالی

تفاوت اصلی دوره آموزشی با کتاب یا مقالات حسابداری، انتقال تجربه در کنار دانش است. در این دوره‌های آموزشی شما از تجربه متخصصین آکادمی رشد مالی طی سالها فعالیت حرفه ای بهره مند میشوید، مسیر درست را می شناسید و بدون ترس از اشتباه فعالیت خود را در زمینه حسابداری آغاز میکنید.

آموزش حسابداری PDF (دانلود کتاب آموزشی)

آموزش حسابداری pdf (دانلود رایگان کتاب های آموزشی) (بزودی)

مطالعه کتاب یکی از رایج ترین روش ها برای یادگیری سریع در حوزه های تخصصی است. به همین دلیل در این بخش منابع معتبر و کتاب های تخصصی آموزش حسابداری را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. این کتاب ها در دسته بندی های متنوعی ارائه شده اند تا شما بتوانید هر چه سریعتر کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید. گذشته از اینکه همه این منابع ارزشمند را یک جا برای شما جمع کردیم، امکان دانلود رایگان کتاب های آموزش حسابداری و استانداردهای حسابداری را هم برای شما فراهم کردیم تا دیگر همه چیز برای یادگیری شما آماده باشد.

آموزش حسابداری حرفه ای (اصطلاحات تخصصی حسابداری)

برای شما هم اتفاق افتاده که عبارتی را بشنوید یا در جایی ببینید ولی مفهوم آن را درک نکرده باشید؟ در این بخش به معرفی اصطلاحات و مفاهیم مرتبط با حوزه مالی و حسابداری شرکتها می پردازیم. فهمیدن این اصطلاحات به شما کمک میکنند تا ماهیچه های مهارت حسابداری خود را تقویت کنید و با تسلط به تئوری، خود را برای نبرد میدان ارتقا تخصص مالی آماده کنید.

دوره جامع آموزش حسابداری - دوره جامع مسیر حسابداری

دوره جامع آموزش حسابداری (مسیر حسابداری)

میتوان گفت کسب جایگاه کلیدی در شرکتها با درآمد بالا در فعالیتهای حسابداری و مالی نیاز به اثبات توانمندی های فردی و تیمی شما در جهت پیشبرد اهداف اقتصادی و جلب اعتماد مدیریت مجموعه است، رسید به به چنین جایگاهی مستلزم کسب دانش و مهارت لازم مالی و مالیاتی است که در دوره جامع مسیر حسابداری به آن می‌پردازیم.

دوره جامع حسابداری مجموعه ای از 12 کارگاه تخصصی حسابداری (حدود 48 ساعت آموزش ویدیویی) است. در پایان دوره شما تمامی استانداردها و تکنیک های حرفه ای حسابداری را فرا میگیرید و برای موفقیت شغلی و حرفه ای آماده میشوید.

یادگیری حسابداری از نظر متخصصین مالی بین المللی

اولین راهی که برای یادگیری حسابداری به ذهنتان میرسد چیست؟ فیلم آموزش سئو؟ مقالات و کتاب ها؟ یکی از منابعی که خیلی از علاقه مندان چشم های خود را بر روی آن میبندند، استفاده از تجربه ارزشمند متخصصین و کارشناس های حسابداری است. در این بخش به کاربردی ترین نکات و تجربیات متخصصین بین المللی برای آموزش حسابداری اشاره خواهیم کرد. این تجربیات میتواند مسیر یادگیری و اجرای آموخته های شما در فعالیت های مالی بسیار مفید باشد. پس برای اینکه راه یادگیری حسابداری را برای خود هموار کنید، از این تجربیات نهایت استفاده را ببرید.

William-Duhnke-Roshdemali
William Duhnke Chair, PCAOB

چیزی که بیش از معلومات اهمیت دارد اخلاق حرفه ای یک حسابدار است، اگر شما بهترین حسابداری هم باشید اما اصول اولیه رازداری و تعامل تیمی را ندانید نتیجه کار شما چیزی به جز شکست سازمانی نخواهد بود.

اگر در دوران دانشجویی و یا آموزش خود با افراد هم حوزه خود تعامل داشتید بعد از این دوران و ورود به شرکتها جهت اشتغال باید ارتباط حرفه ای خود را بیش از قبل تقویت کنید، چرا که حسابداری و مالیات گستره وسیعی دارد و این ارتباط باعث بروز ماندن شما و باخبر شدن از تغییرات سریع حوزه مالی خواهد شد.

Wesley-Bricker-Roshdemali
Wesley Bricker Chief accountant, SEC

حسابداری حوزه تغییرات است، حوزه ای که با یک تبصره و قانون خاص تغییر رویه میدهد و یا با به وجود آمدن صنعتی جدید مجبور به ایجاد سیستمی پاسخ گوی نیاز اطلاعاتی آن میشود.

سریعترین راه جهت رسید به این هدف بروز ماندن اطلاعات شما و سرمایه گذاری زمانی و مالی شما بر روی آموخته های خود خواهد بود.

شاید مهارتهای اولیه (مقدماتی) حسابداری شما جهت اداره امور مالی یک شرکت کوچک توانمند سازد ولی تاکید شما بر سطح معلومات فعلی باعث عدم رشد شما خواهد شد.

به صنایع نو ظهور و آینده نگر نیم نگاهی داشته باشید و اطلاعات خود را در خصوص پیشرفت صنایع بروز نگهدارید تا در زمان مناسب جز اولین افراد متخصص آن حوزه باشید.

توضیح تکمیلی: “در ایران حسابداری فروشگاههای اینترنتی و یا شرکتهای دانش بنیاد از این جمله شرکتها و صنایع محسوب میشوند”

Barry-Melancon-Roshdemali
Barry Melancon President and CEO, AICPA

آموخته های حسابداری از شما یک کارمند خوب ، و بکارگیری آن در جهت منافع و مشورت دلسوزانه با مدیریت از شما یک مشاور مالی می سازد.

سعی کنید با مهارت های ارتباطی پلی میان آموخته و پیشرفت سازمانی بر قرار کنید تا علاوه بر درآمد بالاتر صاحب جایگاه بهتری نیز شوید

بسیار هستند افرادی که در سمت های مالی مشغول فعالیت هستند و بیشتر زمان آنها به سامان دادن اطلاعات ورودی و رفع نواقص و تداخل روندها صرف میشود.

اگر از همان روز اول برای پروسه حسابداری یک چارت فعالیت و تفکیک وظایف افراد درگیر در پروسه مالی را تعریف نکنید به زودی به یک کارمند دلزده از کار و خسته تبدیل خواهید شد.

Michelle-Golden-River-Roshdemali
Michelle Golden River Owner, Fore LLC

اطلاعات مالی شامل فاکتور های، بیجکهای انبار، لیست موجودی های و گزارشات گردش بانکی و … مواد اولیه آشپزی یک حسابداری ماهر است هرچقدر این اطلاعات به موقع و با کیفیت به دست آشپز (حسابدار) برسد و نیز هرقدر این آشپز با عشق بیشتر (ماهرت مالی) این موارد را ترکیب کرده و بپزد، در نهایت غذای فوق العاده (صورتهای مالی شفاف و دقیق) تری را ارئه خواهد.

تا جای ممکن با استفاده از تکنیک سیستم سازی ارتباط کاری زنجیره اطلاعات مالی سازمان را اتوماتیک و مرحله ای کنید.

چیزی که باعث ارتقا معلومات شما میشود آزادی زمان و حفظ روحیه جستجوگری شماست یک سیستم حسابداری میتواند زمان آزاد و انرژی لازم را برای تحقیق و تجربیات جدید فراهم کند، پس با دقت ارتباط تک تک افراد و بخشهای درگیر در پروسه مالی را سازمان دهی کنید تا در نهایت شما پس از تایید مدیر آخرین کار (یعنی ثبت مالی) را انجام دهید.

Richard-Chambers-Roshdemali
Richard Chambers President and CEO, Institute of Internal Auditor

سعی کنید حوزه تخصصی مالی خود را از همان اول انتخاب کنید این کار باعث میشود تا شما به موضوعات پیرامونی و حاشیه ای کمتر درگیر شوید و در یک صنعت خاص به عنوان یک برند و صاحب نظر مطرح باشید.

توضیحات تکمیلی: “برای درک بهتر این موضوع فرضا از بین بازار حسابداری بازرگانی، تولید و خدماتی و پیمانکاری شما به سراغ حسابداری پیمانکاری و در تخصص صنایع نفتی و در زیر شاخه پیان دکلهای نفتی متخصص میشوید، این کار باعث جز پروژه های تخصصی این حوزه برای شما میشود و می توانید دربازه زمانی کمتری به جایگاه مشاور مالی همان صنعت تبدیل شوید

رسید به سطح مشاور مالی و مالیاتی در اکثر حوزه یک پروسه زمانی 20 الی 25 ساله است وی تمرکز شما در یک حوزه خاص این مسیر طولانی را به 3 سال کاهش میدهد.

سوالات متداول آموزش حسابداری

دانش و مهارت حسابداری امروزه گسترش بسیار زیادی را دارد و برای یادگیری باید جدیت را در کنار انگیزه و علاقه داشت. منابع رایگان بسیاری هستند که میتوانند در نقطه شروع انتخاب مناسبی برای ما باشند ولی برای حرفه ای شدن به طور حتم نیازمند دوره های تخصصی یا کسب تجربه عملی خواهیم بود.

مطالعه و عملیاتی کردن آموخته ها روش بسیاری مناسبی برای آموزش حسابداری است ولی مقالات و ویدئوهای پراکنده ممکن است موجب سردرگرمی شما شود به همین دلیل برای یک مبتدی بهترین انتخاب مطالعه کتاب و استفاده از دوره های جامع آموزشی است، زیرا مسیر مشخصی را برای یادگیری در اختیار شما قرار میدهد.

برای آموزش حسابداری میتوان چندین و چند کتاب مختلف را پیشنهاد داد و براساس سطح تجربه و دانش شما ترتیب زیر توسط آکادمی رشد مالی پیشنهاد میشود:

1- اصول حسابداری 1 و 2 و 3

2- کتاب حسابداری مالی مرور جامع بر حسابداری مالی انتشارات نگاه دانش

3- مطالعه دقیق و روزانه قوانین مالیاتی من جمله مالیات مستقیم و ارزش افزوده به همراه دستور العمل ها

آکادمی رشد مالی در راستای رسالت خود در جهت افزایش آگاهی عمومی و آموزش دانش تخصصی حسابداری، برای بیشتر مقالات تخصصی خود ویدئو نیز تهیه کرده است که بزودی در صفحه مقاله در دسترس خواهد بود. علاوه بر این بزودی با مراجعه به صفحه فیلم آموزش حسابداری میتواند مجموعه‌ای از آنها را به صورت رایگان مشاهده کنید.

ورود | ثبت‌نام

لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
آکادمی رشد مالی
جلسه مشاوره آنلاین
ویژه مسائل مالی و مالیاتی
پشتیبانی
دسترسی سریع
این بخش در حال اضافه شدن به سایت آکادمی رشد مالی می‌باشد.