ابزارهای مالیاتی تحریر لایحه مالیاتی

لایحه درخواست گزارش رسیدگی

طبق قانون مالیاتهای مستقیم اداره دارایی موظف به اراده گزارش رسیدگی مالیاتی در صورت درخواست مودی میباشد، این حق به مودی این امکان را میدهد تا در دفاعیات و دعاوی مالیاتی خود از اطلاعات موجود در این گزارش جهت پیشبرد حقوق مالیاتی خود بهرمند شود.

کاربرد استفاده از این لایحه درخواست گزارش رسیدگی

پس از صدور برگه تشخیص مالیات

اداره دارایی طبق ماده 237 ق.م.م مکلف به ارائه گزارش رسیدگی مالیاتی به مودی مباشد اما این در صورتی است که مودی قبل از طی شدن مدت زمان سی روزه (پس از صدور و ابلاغ به مودی) نسبت به ارائه درخواست گزارش رسیدگی اقدام نماید، توجه داشته باشید که پس از گذشت این بازه زمانی دریافت این گزارش نمیتواند مشکلی را حل نماید چرا که مالیات شما قطعی خواهد شد!

نکته مهم : اشخاص حقیقی توجه داشته باشند که به طور در اولین بررسی اداره دارایی در خصوص مالیات ابرازی (جهت صدور برگ تشخصی سال اول) معمولا ممیز به بررسی سنوات گذشته پرداخته و برای آن دوره نیز برگه تشخیصی صادر میکند ، در این شرایط اولین اقدام شما باید درخواست گزارش رسیدگی باشد.

متن ماده 237 ق.م.م : “برگ تشخیص مالیات باید بر اساس مأخذ صحیح و متکی به دلایل و اطلاعات کافی و به نحوی تنظیم گردد که کلیه فعالیت های مربوط و درآمدهای حاصل از آن به طور صریح در آن قید و برای مؤدی روشن باشد. امضاکنندگان برگ تشخیص مالیات باید نام کامل و سمت خود را در برگ تشخیص به طور خوانا قید نمایند و مسئول مندرجات برگ تشخیص و نظریه خود از هر جهت خواهند بود و در صورت استعلام مؤدی از نحوه تشخیص مالیات مکلفند جزئیات گزارشی را که مبنای صدور برگ تشخیص قرار گرفته است به مؤدی اعلام نمایند و هرگونه توضیحی را در این خصوص بخواهد به او بدهند.

دانلود نمونه name

برای شروع دانلود کلیک کنید
متن لایحه شماره 002

اداره کل امور مالیاتی ………………………..

موضوع : درخواست گزارش رسیدگی ………………………..

با سلام

احتراماً خواهشمند است در اجرای ماده 237 ق.م.م تصویری از گزارش رسیدگی مالیات عملکرد / ارزش‌افزوده سال ………………………. اینجانب / شرکت را که طی برگ تشخیص شماره ………………. به تاریخ …../ …../ …..14 ابلاغ شده است را به نماینده اعلامی آقای / خانم …………………………. با کدملی …………………………. تحویل نمائید.

پرسش و پاسخ

نظر و یا هر سؤالی در خصوص ” لایحه درخواست گزارش رسیدگی “ دارید مطرح کنید تا پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز شما به این محتوا
Loading...

ورود | ثبت‌نام

لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
آکادمی رشد مالی
جلسه مشاوره آنلاین
ویژه مسائل مالی و مالیاتی
پشتیبانی
دسترسی سریع
این بخش در حال اضافه شدن به سایت آکادمی رشد مالی می‌باشد.