ابزارهای مالیاتی تحریر لایحه مالیاتی

لایحه درخواست تجدیدنظر طبق ماده 251 مکرر

در صورتی که پروسه رسیدگی مالیاتی شما با عدم توجه به بخش مهمی از هزینه ای صورت گرفته شما به صورت ناعادلانه صورت گرفته باشد، لایحه درخواست تجدیدنظر طبق ماده 251 مکرر میتواند گزینه مناسبی برای رسیدگی دقیق‌تر با توجه به مستندات ارائه داده شما (ضمیمه شده به لایحه مذکور) باشد.

کاربرد استفاده از این لایحه درخواست تجدیدنظر ماده 251 مکرر

در پروسه رسیدگی مالیاتی جهت بررسی مجدد با ارائه مستندات

طبق ماده 251 و 251 مکرر مودی میتواند در صورت مشاهده نقصان در رسیدگی و یا عدم رعایت اصول با اراده مستندات توسط این لایحه درخواست رسیدگی مجدد نماید.

متن ماده 251 مکرر ق.م.م : “در مورد مالیات های قطعی موضوع این قانون و مالیات های غیر مستقیم که در مرجع دیگری قابل طرح نباشد و به ادعای غیر عادلانه بودن مالیات مستنداً به مدارک و دلایل کافی از طرف مؤدی شکایت و تقاضای تجدید رسیدگی شود وزیر امور اقتصادی و دارایی می تواند پرونده امر را به هیأتی مرکب از سه نفر به انتخاب خود جهت رسیدگی ارجاع نماید.
رأی هیأت به اکثریت آرا قطعی و لازم الاجرا می باشد. حکم این ماده نسبت به عملکرد سنوات 1368 تا تاریخ تصویب این اصلاحیه نیز جاری خواهد بود.”

نکته مهم : حتما دلایل درخواست رسیدگی به همراه مبالغ تاثیرگذار در روند رسیدگی همراه با ضمیمه نمودن مستندات شامل (فاکتور – صورت جلسات تحویل و هر گونه سند مثبته دال بر هزینه‌ای بودن موارد) از این لایحه بنا به شرایط پرونده و نحوه رسیدگی خود لحاظ نمایید، اسن لایحه صرفا در صورت قابلیتی اجرا دارد که رسیدگی ناعادلانه و یا عدم توجه به بخشی از آیتم های کاهنده سود صورت گرفته باشد پس ارائه اسناد و درج ارقام تاثیر گذار در لایحه این چنینی ضرورت دارد.

دانلود نمونه لایحه name

برای شروع دانلود کلیک کنید
متن لایحه شماره 007

اداره کل امور مالیاتی ………………………..

موضوع : درخواست تجدیدنظر طبق ماده 251 مکرر ……………..

با سلام

احتراماً، به استحضار می رساند اینجانب …….………….. مالک چند قطعه زمین در …………………. از سال ……………….. بوده ام که در آنها سوله احداث نموده و کلیه مدارک اعم از جواز ساخت، پایان کار موجود می باشد که خلاصه اهم اعتراض با اعلام دلایل کافی به شرح ذیل به حضور محترم ایفاد میگردد:

در ابتدا اعلام می‌دارد با توجه به اینکه سقف سوله ها فلزی می باشد اقدام به خرید پانل و ورق فلزی از شرکت ………………….. طبق قـرارداد شماره  …………….……. مورخ ….. / ….. / …..14 به مبلغ کل ……………….. نموده ام که متاسفانه ممـیز محترم بدون تحقیق و بررسی و عدم وجود دلایل و مدارک کافی خرید فوق را از سامانه 169 مکرر استخـراج و برای ……………….. مبلغ ………………….. ریال بعنوان فروش کالا و مبلغ ………………………. ریال بعنوان فروش خدمات منظـورنموده و منجربه تشخیص مالیات ناعادلانه شــده است در حالی که کاملاً مشخص می باشد که پانل و ورق جزئـــی از مصالح ساختمان سازی می باشد که اصلاً ربطی به ………………………. نداشته و در عملیات ……………………… مورد استفاده قرار گرفته است.

مطابق ماده 237 ق.م.م برگ تشخیص مالیات باید براساس مأخذ صحــیح و متکی به دلایل و اطلاعات کافی و به نحوی تنظیم گردد که کلیه فعالیت‌های مربوط و درآمدهای حاصل از آن به طـور صریح در آن قید و برای مؤدی روشن باشد که رسیدگی به مالیات اینجانب عمــــلاً بر خلاف ماده فوق صورت پذیرفته است.
در آخر با عنایت به موارد یاد شده و اسناد و مدارک موجود که نشانگر اشتباه ممیز محترم در صدور برگ تشخیص می باشد از آن هیات محترم در جهت اجرای عدالت مالیاتی و جلوگیری از تضییع حقوق حقه اینجانب استدعا دارد نسبت به موارد یاد شده بررسی و در جهت ابطال برگ قطعی و یا تعدیل مالیات اقدام مقتضی مبذول فرمائید.

پرسش و پاسخ

نظر و یا هر سؤالی در خصوص ” لایحه درخواست تجدیدنظر طبق ماده 251 مکرر “ دارید مطرح کنید تا پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز شما به این محتوا
Loading...

ورود | ثبت‌نام

لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
آکادمی رشد مالی
جلسه مشاوره آنلاین
ویژه مسائل مالی و مالیاتی
پشتیبانی
دسترسی سریع
این بخش در حال اضافه شدن به سایت آکادمی رشد مالی می‌باشد.