ابزارهای مالیاتی تحریر لایحه مالیاتی

لایحه درخواست رفع تعارض مالیاتی تراکنش های بانکی

فی نفسه تراکنشهای بانکی مودی دلیل بر درآمد بودن واریزی ها نیست و مودی میتواند با در نظر گرفتن موارد مذکور در بخشنامه های مربوط به رسیدگی به تراکنشهای بانکی و ماده 247 به مالیات تشخیصی اعتراض نماید.

کاربرد استفاده از این لایحه درخواست رفع تعارض مالیاتی تراکنش‌های بانکی

در پروسه رسیدگی مالیاتی شما خواهد بود

تمام تراکنش های بانکی مودیان مالیاتی نباید به عنوان درآمد آنها تلقی شده و برای آنها مالیات در نظر گرفته شود در همین راستا در صورتی که هر شخصی که از طریق معرفی بانک و یا دعوت اداره مالیات نسبت به پاسخگویی در خصوص مالیات تراکنش‌های بانکی مشمول این مالیات شوند میتوانند با استفاده از لایحه درخواست رفع تعارض مالیاتی تراکنش‌های بانکی و نیز ارائه اسناد و مدارک معتبر نسبت به مالیاتی مذکور اعتراض نمایند.

نکته مهم : توجه داشته باشید که برای حصول اطمینان از نگارش درست لایحه بنا به شرایط پرونده مالیاتی خود حتما بخشنامه 16/99/200 و 247 ق.م.م را به دقت مطالعه نموده و موارد لازم را در لایحه خود درج نمایید، موارد ذکر شده از طریق لینکهای زیر در دسترس شما قرار میگیرد:

دانلود نمونه لایحه name

برای شروع دانلود کلیک کنید
متن لایحه شماره 010

اداره کل امور مالیاتی ………………………..

موضوع : درخواست رفع تعارض مالیاتی (تراکنش‌های بانکی)

با سلام

احتراماً، اینجانب ……….………. به شماره ملی ………………… در راستای اعتراض به برگ قطعی مالیات بر تراکنش های بانکی(متمم) سال ……. به شماره ……….….. تاریخ ابلاغ ….. / ….. / ….. 14 به کلاسه پرونده ………….…. شماره واحد مالیاتی ………… و رای هیات حل اختلاف تجدید نظر موضوع ماده 247 ق.م.م به شماره ………. که در تاریخ ….. / ….. / ….. 14 ابلاغ گردیده موارد عدم رعایت قوانین و مقررات موضوعه و نقص رسیدگی و خلاصه اهم اعتراض را با اعلام دلایل کافی به شرح ذیل به حضور محترم ایفاد میگردد.
در ابتدا به استحضار می‌رساند درآمد بنده حاصل از فعالیت های ………. و بخش کوچکی حاصل از ……………… می باشــــد و تمامی واریــــزی ها به حساب اینجانب از محل درآمـــد ……………………… و یا بابت فروش ملک شخصی، خودروی شخصی، قرض و ودیعه دریافتی و پرداختی بوده و تنها مبلغ ناچیزی بابت …….…………. بوده است که تمامی این موارد را بصورت مکتوب به مامور محترم رسیدگی عرض کرده ام اما متاسفانه متصورم به دلیل شلـوغ بودن ادارات مالیاتی و ذیغ وقت امکان بررسـی دقیق از طرف ایشان میسر نبوده و همچـــنین به اظهارات مکتوب اینجانب توجهی ننموده است. با توجه به عدم مستندسازی در سال یاد شده طی بخشنامه 16/99/200 هیچگونه توجهی نسبت به این موارد ننموده اند.
همانطور که در بخشنامه 5549/200/ص مورخ 1401/03/26 و سـایر مکاتبات سازمان محترم امور مالیاتی تاکید شده است که اطلاعات حساب‌های بانکی فی‌نفسه مؤید درآمد اشـــخاص نمی‌باشد، بدیهـی است در اجرای مفاد بند 18 بخشنامه 16/99/200 یکی از مهمترین اسناد و مدارک برای تعیین درآمد مشمول مالیات، اظهارات مکـتوب مؤدیان در خصوص تراکنش‌های بانکی می‌باشد بنابراین در مواردی که مـؤدی در اظهار مکتوب خود ماهیت هر یک از تراکنش‌های بانکی سال ۱۳۹۷ و قبل از آن را اعلام نماید، در صورتی که اسناد و مدارک مثبـته‌ای دال برخلاف اظهارات مؤدی به دست نیاید، ملاک و مبنای رســــیدگی ادارات امـــور مالیــاتی قرار می‌گیرد.
در حالیکه هیچگونه توجهی به بخشنامه ها و مکاتبات در مورد تراکنش های بانکی اینجانب نشده است تا رفع تعرض مالیاتی گردد.

درآخر به حضور محترم اعلام میدارد که از باقیمانده تراکنش مشمول از نظر کارشناس محتـــرم رسیدگی که مبلغ ………..……. می باشد بابت فروش زمین و یا خرید زمین مشارکتی می باشد که شریک بنده وجهی که باید به فروشنده پرداخت میکرد را به حساب بنده واریز کرد تا با سهم اینجانب یکجا به فروشــنده پرداخت نمایم و مبایعه نامه و اسناد واریزی شریکم موجود می باشد.
لذا با عنایت به دلایل و اسناد و مدارک مستدل و مستند جهت اثبات این موضوع خواهشـمند است در جهت رعایت عدالت مالیاتی و جلوگیری از تضییع حقوق حقه اینجانب دستورات لازم در خصوص بررسی مجدد و رفع تعرض مالیاتی اقدام مقتضی مبذول فرمائید.

پرسش و پاسخ

نظر و یا هر سؤالی در خصوص ” لایحه درخواست رفع تعارض مالیاتی تراکنش های بانکی “ دارید مطرح کنید تا پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

امتیاز شما به این محتوا
Loading...

ورود | ثبت‌نام

لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
آکادمی رشد مالی
جلسه مشاوره آنلاین
ویژه مسائل مالی و مالیاتی
پشتیبانی
دسترسی سریع
این بخش در حال اضافه شدن به سایت آکادمی رشد مالی می‌باشد.