جدول حداقل حقوق و دستمزد به همراه فرمول محاسبات و اکسل حقوق و دستمزد

در این بخش می توانید کلیه جداول حقوق و دستمزد به همراه فرمول محاسبات کلیه پارامترهای لیست حقوق و دستمزد را دریافت نمایید و آخرین تغییرات محاسبات لیست حقوق را برای سال جاری به صورت فایل اکسل و رایگان دریافت نمایید، ضمنا این فایل همه ساله بروزرسانی و در همین بخش جهت دانلود قرار داده میشود.

جدول حداقل حقوق و دستمزد به همراه فرمول محاسبات و اکسل حقوق و دستمزد

در این بخش می توانید کلیه جداول حقوق و دستمزد به همراه فرمول محاسبات کلیه پارامترهای لیست حقوق و دستمزد را دریافت نمایید و آخرین تغییرات محاسبات لیست حقوق را برای سال جاری به صورت فایل اکسل و رایگان دریافت نمایید، ضمنا فایل همه ساله بروزرسانی در این بخش قرار داده میشود.

جدول حداقل حقوق و دستمزد به همراه فرمول محاسبات و اکسل حقوق و دستمزد

در این بخش می توانید کلیه جداول حقوق و دستمزد به همراه فرمول محاسبات کلیه پارامترهای لیست حقوق و دستمزد را دریافت نمایید و آخرین تغییرات محاسبات لیست حقوق را برای سال جاری به صورت فایل اکسل و رایگان دریافت نمایید، ضمنا این فایل همه ساله بروزرسانی و در همین بخش جهت دانلود قرار داده میشود.

جدول حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۹ الی ۱۴۰۰

کسر جدول حداقل حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۰ و نیز سالهای گذشته (۹۰ الی ۹۹) به تفکیک و نیز فرمول محاسبات تفکتک پارامترهای حقوق دستمزد قید گردیده است :

جدول حداقل حقوق و دستمزد بهمراه فرمول محاسبات و اکسل حقوق و دستمزد آموزش حسابداری حقوق و دستمزد و آموزش حسابداری آکادمی رشد مالی

توصیه می شود ضمن مشاهده و دانلود فایل جدول حدواقل حقوق و دستمزد مذکور نکات و مواد قانونی زیر را مورد مطالعه قرار دهید.

جدول مقایسه‎ای تغییرات حقوق و مزایای کارگران ۱۳۹۰ الی ۱۴۰۰ و براساس ۲۲۰ ساعت کار در ماه به شرح زیر می باشد:

جدول حداقل حقوق سالهای 1390 الی 1400 آموزش حسابداری آکادمی رشد مالی

محتوای این جداول و فرمولهای آن همه ساله در همین صفحه بروز رسانی می گردد فلذا جهت بهره گیری از آخرین آپدیت مباحث حقوق و دستمزد لینک مربوطه را در فایل اکسل را پاک نکیند!

نکته محاسباتی ۱: افزایش سایر سطوح دستمزدی بر اساس آخرین دستمزد دریافتی روزانه افراد برای سال ۱۴۰۰، معادل ۲۶ درصد به اضافه روزانه ۸۲،۷۸۵ ریال افزایش می یابد. یعنی محاسبه و افزایش مزد روزانه در سال ۱۴۰۰ برای افرادی که حقوقشان در سال ۹۹ بالاتر از حداقل بوده به طریق زیر محاسبه می شود:

۲۶%× ( آخرین مزد روزانه بدون مزایا در سال ۹۹) = A
(آخرین مزد روزانه بدون مزایا در سال ۹۹ ) + (۸۲،۷۸۵) + A

محاسبه پایه حقوق به روش کاملا اصولی

۱۴۰۰/۰۲/۱۶

نکته محاسباتی ۲: ضمنا مجموع حداقل دستمزد ماهانه یک کارگر با حق مسکن و حق خواروبار :

ریال ۳۷.۰۵۴.۹۲۵ = ۲۶.۵۵۴.۹۲۵ + ۴.۵۰۰.۰۰۰ + ۶.۰۰۰.۰۰۰

تذکر: حق بیمه در جدول بالا نسبت به حداقل حقوق محاسبه گردیده اما در شرکتها بایستی مزایا مثل حق مسکن و خواروبار و پایه سنوات روزانه را به حقوق اضافه نمایند یعنی :

حق بیمه = (۳۰%) * (هرگونه مزایا + حقوق)

نکاتی در خصوص محاسبات مربوط به حقوق و دستمزد

نحوه محاسبه ساعت کار روزانه (مبنای اضافه کار)

مورد اول – هنگامی که حداقل مزد کارگران اعلام می گردد ،این مبلغ بر مبنای ماه شمسی (۳۰ روزه) اعلام شده ، ولی هنگام پرداخت آن بایستی به تناسب تعداد روزهای ماه مورد نظر محاسبه گردد. (ماههای ۲۹ روزه یا ۳۱ روزه)

مورد دوم – با توجه به اینکه ساعات کاری در هفته ۴۴ ساعت می باشد اگر آنرا تقسیم بر ۶ روز کاری در هفته بنماییم ساعت کاری روزانه ۷.۳۳ می شود (با محاسبه در دقیقه همان ۷:۲۰)

مورد سوم – صراحت ماده ۵۱ قانون کار : ساعات کار مدت زمانی است که کارگر نیرو یا وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می دهد. لذا قانوناً اوقات صرف غذا و استراحت جزء ساعت کار محسوب نخواهد شد. بدیهی است چنانچه بر اساس عرف و روال کارگاه از قبل اوقات مذکور جزء ساعت کار محسوب می گردیده، عرف و رویه مذکور کماکان معتبر خواهد بود .

نحوه محاسبه ساعت کار ماهانه

الف ) بسیاری از حسابداران عدد ۲۲۰ ساعت را در نظر گرفته که از حاصل ۳۰ روز ضربدر ۷.۳۳ یعنی ۲۲۰ =۷.۳۳ * ۳۰ بدست می آید (توجهی به ۴ جمعه ندارند) و در تمامی شرکتها عرف شده است.

ب ) تعدادی دیگر عدد ۱۹۱ ساعت را در نظر گرفته که از حاصل ۳۰ روز منهای ۴ جمعه یعنی:

۱۹۱ =۷.۳۳ * ۲۶
و یا اینکه ۴هفته ضربدر ۴۴ ساعت کار هفتگی (۴ هفته = ۲۸ روز) به اضافه ۲ روز ضربدر ۷.۳۳ ساعت یعنی:
۱۹۱= ( ۷.۳۳ * ۲ ) + ( ۴۴ * ۴ ) بدست می آید که بسیار منطقی است.

ج ) اما دسته سوم عدد ۱۷۶ ساعت را در نظر گرفته که فقط از حاصل ۴ هفته ضربدر ۴۴ ساعت کار هفتگی
(۱۷۶ = ۴۴ * ۴۴) بدست می آید که غیر منطقی است.

نحوه محاسبه اضافه کار

(ساعات اضافه کاری * ۱.۴) * ( ۷.۳۳ / حقوق روزانه ) = ساعات اضافه کاری طبق ماده ۵۹

نحوه محاسبه تعطیل کاری (جمعه کاری) ، شبکاری و حق شیفت

محاسبه تعطیل کاری جمعه کاری ، شبکاری و حق شیفت آموزش حسابداری آکادمی رشد مالی

حداقل و حداکثر حقوق مشمول کسر بیمه برای بیمه شدگان (در لیست بیمه)

جدول حداقل و حداکثر حقوق مورد قبول سازمان تامین اجتماعی آموزش حسابداری آکادمی رشد مالی

تمامی برای سال ۱۴۰۰ حداقل حقوق برای لیست بیمه ۲۶.۵۵۴.۹۲۵ و حداکثر ان ۷ برابر = ۱۸۵،۸۸۴،۴۷۵ ریال می باشد. توجه شود که ذکر کمتر و یا بیشتر از مبالغ مذکور در لیست بیمه، مورد قبول سازمان تامین اجتماعی واقع نیست.

مرتضی ایمانی مدیر آکادمی رشد مالی و مدرس حسابداری و مالیات morteza imani
مرتضی ایمانی
مدرس: مرتضی ایمانی
Morteza Imani

مرتضی ایمانی هستم، فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری و مدیر آکادمی رشد مالی . از سال ۱۳۸۹ تمرکز خود را بر روی مباحث مالی و مالیاتی و به ویژه آموزش حسابداری قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

تجربه من در راه اندازی و ارائه آموزش‌های در مجموعه هایی چون مؤدی‌نت ، مدیران صنعت و همچنین مشاوره آموزش در شرکتهای و صنایع مختلف به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

دوره آموزش لیست حقوق و دستمزد دارایی

در این کارگاه آموزشی شما به تک تک پارامترهای لیست حقوق و دستمزد ، نحوه محاسبه و مواد قانونی مربوطه مسلط خواهید شد و با استفاده از آموخته های خود در خلال دوره جامعترین فایل اکسل محاسبات لیست حقوق و دستمزد را تهیه نموده و در نهایت خورجی های مورد نیاز نرم افزار مالیات حقوق و دستمزد و تامین اجتماعی را تهیه و در سامانه های مربوطه بارگذاری می نمایید. (این دوره شامل ۲.۵ ساعت آموزش ویدئویی به همراه فایلهای بروزرسانی اکسل محاسبات است)

پرسش و پاسخ

نظرات و هر سوالی که در مورد این بخش دارید با ما درمیان بگذارید و پاسخ خود را دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امتیاز شما به این محتوا
Loading...
پشتیبانی آکادمی رشد مالی
مبینا سعادت

سلام، مبینا سعادت هستم.

به شما کمک می‌کنم که متناسب با تجربه و نیاز خود کارگاه مناسب را انتخاب کنید.

خوشحال میشم که در واتس اپ پاسخگوی شما باشم.

0936-0881886